DVD: Power Of The Dragonflame DVD: The Dark Secret DVD: Symphony Of Enchanted Lands II Live in Canada 05 Visions

The Dark Secret limited edition DVD

dark

CD:

  1. Unholy warcry (edit version)
  2. Thunder's mighty roar
  3. Guardians of destiny (english version)
  4. Sacred power of raging winds
  5. Non ho sonno (remix)

DVD:

  1. The Making of The Dark Secret
  2. The Emerald Sword saga video
  3. Unholy Warcry videoclip
  4. Unholy Warcry 5.1 surround sound

The Making of The Dark Secret

Luca Turilli a Alex Staropoli povídají o jejich vztahu k Christopheru Lee, kolem kterého se celý osmiminutový dokument točí. Dozvídáme se, jak Joey DeMaio (z Manowar) ulovil pro Rhapsody Christophera, který nejdříve nabídku odmítl. Když si ale poslechl příslušný materiál, neodolal. Lee sám říká, že člověk by měl vyzkoušet všechno kromě natáčení porna. Nakonec se všichni shodnou, že se jedná na metalové scéně o něco nového, více připomínajícího vážnou hudbu nebo soundtracky, co odstartuje novou éru film scored metalu.

The Emerald Sword saga video

Jedná se o opravdu krátký film, který v šesti minutách dokumentuje celou ságu. Ze začátku nahlédneme do Forest of Unicorns a poslechneme si co jiného, než stejnojmennou skladbu, konkrétně jen její začátek. Lesem se prodírá starý známý Aresius (alespoň tak vypadá), který se dostane do věže, tyčící se za lesem, a zde za osvětlení pochodní a ohnivého kruhu na zemi otevírá knihu Chronicles of Algalord. Jednotlivé stránky tvoří kapitoly ságy, v pozadí hraje Lux Triumphans. V této kronice se dozvídáme, jak vypadá Warrior of Ice (tedy alespoň ze zadu), Emerald Sword, Three Keys of Wisdom nebo Black King, který působí spíše komickým dojmem než aby se ho někdo bál. Uvidíme také pár bojových scének a vše je zakončeno smrtí Vyvoleného. Při závěrečných titulcích hraje skladba Gargoyles, Angels of Darkness. Ti, kteří znají příběh celé pěticédéčkové ságy, budou tímto minisnímkem jistě potěšeni.

Unholy Warcry videoclip

Jednoznačně nejlépe vypadající videoklip, který Rhapsody mají. Před tím jich měli 5 a z nich se podle mě nejlépe povedl Holy Thunderforce. Musíte mi dát za pravdu, že Rhapsody neudělali nejlépe, když v Power of the Dragonflame (navazuje na Wisdom of the Kings, děj se ale odehrává v jiné dimenzi:) hráli na železničních kolejích a po velkoměstě nechali pobíhat dva malé sirotky z předcházejícího klipu, kteří se tu ocitli cestováním v čase aby nalezli Mystic Emerald Stone (ano kámen, ne meč) a navrátili tak slávu do království. The Dark Secret se odehrává u zříceniny, ve které se koná zřejmě temný rituál za přítomnosti hořících lebek. Klip mě proto mile potěšil. Zvuk je Dolby 2.0.

Unholy Warcry 5.1 surround sound

Unoly Warcry, tentokrát ale bez videa, místo něj je obrázek EP alba.