Členové - klikni na fotku pro více informací

Luca Turilli Alex Staropoli Fabio Lione Alex Holzwarth Patrice Guers Dominique Leurquin

O vzniku Rhapsody

Rhapsody Rhapsody V roce 1993 se Luca Turilli rozhodl vytvořit power-symphonic-metal skupinu. Všechno to kombinoval s vážnou hudbou, kterou si tak rád hrával na kytaru. První se přidali Alex Staropoli a Daniele Carbonera. Tito tři vytvořili skupinu jménem Thundercross. Aby se kapela zformovala do podoby kterou známe dnes musela ještě několikrát vyměnit basitu a zpěváka. Nyní už to vypadá, že našli toho pravého - Fabio Lione. Rok po jejich začátku vydali demo Land Of Immortals na kterém zpíval Cristiano Adacher.
Demo odstartovalo jejich kariéru na vrchol, protože v Limb Music Products & Publishing se velmi zamlouvalo. Ne dlouho po vydání dostali od společnosti smlouvu. Kapela se rozhodla nabídku přijat, jakmile dostali lepší vybavení začali nahrávat Eternal Glory. Demo vyzvedlo kapelu a začalo se o ní psát, avšak krátce poté skupinu opustili zpěvák Cristiano a basista Andrea.
Rhapsody Rhapsody Nyní stáli zbývající členové skupiny (Alex, Daniele a Luca) před dost závažným problémem. Řešením byl Fabio Lione. Zpěvák skupiny Labyrinth byl znám svým rozmanitým a silným hlasem. Rhapsody nyní se čtyřmi členy začala nahrávat debutové album Legendary Tales. Nahrané bylo v Německu uznávaným producentem Sascha Paeth (Heavens Gate), který také pomohl Rhapsody s basou. V říjnu 1998 vydali Symphony Of Enchanted Lands - v jejich novém, vlastním stylu - Hollywood Metalu. Zde taky poprvé zahrál jejich nový basista Alessandro Lotta. Toto album byla pro všechny posluchače nová, úžasná zkušenost.
Luca a Fabio vydali sólovou desku. V létě se vydali na jejich první turné! bylo to ve Švédsku se skupinami Stratovarius a Sonata Artica. Po turné začali nahrávat své dvě nové nahrávky - Holy Thunderforce a Dawn Of Victory. Po vydání byli Rhapsody větší než kdy předtím...